Księgarnia religijna Izajasz

Miłość chodzi po Woodstocku

Miłość chodzi po Woodstocku

Do każdego zamówienia
GRATIS DO WYBORU!

Medalik św. Benedykta

Medalik św. Benedykta

lub

Rybka - naklejka na samochód

Naklejka na samochód

Miłość chodzi po Woodstocku

Dzisiejsza cena:
10,00

szt.

Więcej o książce „Miłość chodzi po Woodstocku”

Jest to książka, która wspaniale pokazuje jak wielka jest Miłość Boga, że kiedy zaufamy Bogu, to możemy bez problemu stawić czoła przeciwnościom losu i iść z miłością do innych ludzi.

Ks. Rafał Jarosiewicz (1976) ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach, specjalizując się w tematyce ewangelizacji, a następnie studia doktoranckie na wydziale duchowości UKSW w Warszawie. Jest autorem książki „Ewangelizacja bez granic”, „Miłość chodzi po Woodstocku” (wydanej także na CD), wydawcą i aranżerem wielu płyt CD z autorskimi piosenkami i muzyką oraz innych, m.in: „Pytań do sumienia” – rzeczy o sakramencie pokuty i pojednania. „Perełek” – świadectwa z ewangelizacji, „Konferencji dla dorosłych”, a także płyt CD z zarejestrowanymi rekolekcjami – „Rozpoznać Boże Miłosierdzie.” Jest dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, znanym ze stałej współpracy z hip-hopowymi zespołami Full Power Spirit i Stworzeni do Walki S.D.W. z inicjatywą Przystanek Jezus. Dał początek portalom ewangelizacyjnym: www.pozytywnego.pl oraz www.smsznieba.pl (znanemu z akcji „SMS z nieba”). Prowadzi dziesiątki rekolekcji i kursów ewangelizacyjnych w Polsce i za granicą.


Jeszcze nikt nie wyraził swojej opinii. Bądź pierwszy i dodaj swoją opinie!

Dodaj opinię

Twoje imię

Twój email (tylko do mojej wiadomości)

Twoja ocena
Twoja opinia

Pobierz fragment Miłość chodzi po Woodstocku w PDF

Miłość chodzi po Woodstocku.PDF

Ze wstępu
Ponad dziesięć lat temu w Jarocinie chodziłem od namiotu do namiotu i rozdawałem ulotki, rozmawiałem z ludźmi, zapraszałem na Mszę św. oraz zachęcałem do skorzystania z sakramentu pojednania. Pokazywałem także miejsca, gdzie rozdajemy chleb. I gdy tak spacerowałem, znalazłem się przed dużym namiotem, obok którego stał człowiek ledwie trzymając się na nogach. Był mocno pijany i bardzo przeklinał. W odpowiedzi na jego zaczepki, odezwałem się do niego delikatnie:
– Słuchaj, facet! Jak wytrzeźwiejesz, to przyjdź. Zobacz, tam jest taki biały krzyż na końcu pola namiotowego. Niedaleko od tego krzyża rozłożone są nasze namioty. Przyjdziesz, kiedy wytrzeźwiejesz i wtedy tam będziemy mogli porozmawiać.
On niestety dalej przeklinał, m.in. na Jezusa. Wszedłem wtedy do wielkiego namiotu, stojącego w pobliżu. Ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem siedzącego tam olbrzymiego człowieka. Miał ze dwa metry wzrostu, długie włosy, był cały wytatuowany, wyglądał bardzo groźnie. Pokazałem mu ulotkę, z której mógł dowiedzieć się, gdzie może dostać chleb, obejrzeć film religijny (wtedy jeszcze na wideo), porozmawiać, skorzystać z sakramentu pojednania, i gdzie odprawiane są Msze św. za muzyków rockowych. Wtedy człowiek ten, biorąc ulotkę do ręki, powiedział do mnie:
– Ale ja nie umiem czytać!
To był szok! Pierwszy raz spotkałem się z kimś, kto był dorosłym analfabetą. Zacząłem mu zwyczajnie tłumaczyć, czytając punkt po punkcie, co tam było napisane. W tym czasie człowiek, który przeklinał przed namiotem, wszedł do środka, by kontynuować swoje ostre wiązanki. Ja, jako niepokorny, ale jednocześnie niedoświadczony ewangelizator, wyskoczyłem do niego ze słowami:
– Chłopie! Co ty mi możesz w ogóle tutaj gadać?! Po pierwsze – wytrzeźwiej! A po drugie – ja się ciebie wcale nie boję! Co ty mi możesz zrobić? Możesz zabić moje ciało, ale mojej duszy i tak nie zabijesz!
To, co się później stało, wpisało się we mnie jako jedno z największych doświadczeń ewangelizacyjnych. To spotkanie wpłynęło na moje późniejsze postawy podczas ewangelizacji, na moje podchodzenie do ludzi. Otóż człowiek ten wyjął nóż i trącił mnie nim! I gdyby nie ten drugi, któremu tłumaczyłem, co jest napisane na ulotce, dzisiaj nie wskazywałbym faktów z mojego życia, kiedy bardzo namacalnie „doświadczyłem działania Boga”!
Nóż został wbity w ziemię, a olbrzym powiedział:
– Dopóki ja tu rządzę, nie będzie żadnej rozróby!
Po raz pierwszy w życiu poczułem na swoich żebrach nóż… i tylko dzięki Bogu nic mi się nie stało.
Od tego momentu zacząłem pokorniej patrzeć na ewangelizację. Na nowo uczyłem się podejmować tę trudną, ale piękną posługę. Chciałbym, aby to, o czym opowiem w niniejszej publikacji, pomogło unikać podobnych sytuacji. Niech tych kilka świadectw uczy nas – w miłości – wychodzenia do wszystkich ludzi z Dobrą Nowiną!

Fragment książki
DOŚWIADCZEŃ MAŁEJ SCENY CIĄG DALSZY

Jarek siedział sobie na widowni z mikrofonem. My graliśmy koncert, gdy w pewnej chwili na scenę wdrapał się mężczyzna z flaszką w ręku, bez koszulki i w postrzępionych szortach. Był zarośnięty i zaczął krzyczeć. Oczywiście punki pod sceną natychmiast odpowiedziały tym samym. Jarek (obecnie ksiądz salezjanin) właśnie w tym momencie zaczął mówić o wyborach w życiu człowieka:
– Możesz wybrać seks, narkotyki, alkohol...
Był to dokładnie ten moment, gdy ów mężczyzna stał już na scenie przodem do widowni. Nie wiedziałem co będzie się działo dalej. Zapanowała ogólna konsternacja. Potężny facet pokrzykujący ze sceny i ksiądz opowiadający o problemach. Chyba nikt się tego nie spodziewał. Punk ukazał flaszkę, a Jarek spokojnie kontynuował:
– Możecie wybrać alkohol i możecie np. wyglądać tak jak on.
Kolejny raz zapanowała konsternacja. Wszyscy widzieli jak wygląda, a widok ten nie był zbyt zachwycający. Obdarty, brudny i zaniedbany człowiek stał na scenie. Wydawało się, że zrozumiał, do czego doprowadziło go picie. To był moment przełomowy całego koncertu. Ów mężczyzna przechylił butelkę i wylał całą zawartość alkoholu. Jarek poprowadził modlitwę, mówiąc dalej:
– Możecie wybrać Jezusa.
Efekt końcowy tego zdarzenia był manifestacją wiary. Po modlitwie do śpiewających ewangelizatorów dołączyły się różne osoby pod sceną. Wspólnie zaczęliśmy uwielbiać pieśnią Jezusa.

stron: 96
format: 11,5 x 18
oprawa: miękka
ISBN: 9788372569554

A może zainteresują Cię także te książki?

Prawo Murphy'ego mówi, że sprawy pozostawione samym sobie mają tendencję, aby zamieniać się ze złych na jeszcze gorsze.

Dlatego nie zwlekaj! Zainwestuj w dobrą książkę lub płytę i wykorzystaj zawarte w niej treści, a pchniesz swoje życie do przodu. Przejmij ster i kieruj swoje życie w dobrą stronę!

Miłość chodzi po Woodstocku

Sprawdź opinie innych kupujących!

Czy możesz zaufać naszej jakości? Możesz! Jestem o tym przekonany. Ale chcę, abyś i Ty był o tym przekonany.

Przeczytaj komentarze tych, którzy zostali naszymi Klientami. Zobacz opinie »

Radek Rudziński - właściciel księgarni religijnej Izajasz Radek Rudziński
właściciel

© 2009 - 2019 Księgarnia religijna Izajasz
ul. Rydza Śmigłego 62/82, 65-610 Zielona Góra