Księgarnia religijna Izajasz

Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej

Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej

Do każdego zamówienia
GRATIS DO WYBORU!

Medalik św. Benedykta

Medalik św. Benedykta

lub

Rybka - naklejka na samochód

Naklejka na samochód

Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej

Dzisiejsza cena:
8,50

szt.

Więcej o książce „Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej”

Opracowana przez Marcina broszura może pomóc w zrozumieniu jakie są etapy rozwoju modlitwy osobistej, czym jest modlitwa kontemplacyjna, jak konkretnie podjąć zaproszenie do kontemplacji (metoda monologiczna) oraz jak utwierdzić swoje osobiste doświadczenie przez uczestnictwo w grupie modlitwy kontemplacyjnej.

Wszystko osadzone w nauce i tradycji Kościoła Katolickiego.

Broszurka dobra dla wszystkich, którzy chcą podjąć pierwsze kroki na drodze kontemplacji.


Jeszcze nikt nie wyraził swojej opinii. Bądź pierwszy i dodaj swoją opinie!

Dodaj opinię

Twoje imię

Twój email (tylko do mojej wiadomości)

Twoja ocena
Twoja opinia

Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej

  • Modlitwa kontemplacyjna
  • Modlitwa monologiczna (kontemplacja nabyta)
  • Wskazówki do modlitwy kontemplacyjnej
  • Grupy modlitwy kontemplacyjnej

MODLITWA KONTEMPLACYJNA

Im więcej chcemy mówić o modlitwie, tym bardziej narażamy się na to, że powiemy źle, ponieważ życie wewnętrzne człowieka jest tajemnicą spotkania z Nieskończonym Bogiem, więc jak mówić o czymś, co jest z natury swojej osobiste i wyjątkowe? Słowa tylko komplikują tę niewyrażalną rzeczywistość. Im dojrzalsze i bardziej pogłębione życie człowieka, tym większa prostota jego modlitwy. Im głębiej się zanurzamy, tym mamy mniej do powiedzenia...

A jednak powinniśmy mówić o modlitwie, dzielić się jej doświadczeniem, a także modlić się we wspólnocie. Tradycja katolicka wyodrębnia pewne wspólne dla wszystkich etapy życia wewnętrznego. Powinniśmy czerpać z doświadczenia tych, którzy nas poprzedzali, aby wiedzieć, dokąd mamy iść, co to w ogóle znaczy „iść" oraz po to, by uniknąć pułapek, które nieprzyjaciel modlitwy zastawił na naszej drodze. Sięgając do dzieł wielkich nauczycieli i świadków modlitwy, ojców i doktorów Kościoła unikniemy subiektywizmu w życiu wewnętrznym.

Wszyscy poważni i powszechnie uznani w Kościele mistrzowie życia wewnętrznego są zgodni odnośnie do spraw najważniejszych:

  1. Nawet jeśli człowiek nie zdaje sobie z tego sprawy, to sam fakt, że się modli, jest już owocem działania darmowej łaski w jego wnętrzu: to Bóg pierwszy szuka i wzywa człowieka. W modlitwie wierny Bóg zawsze wychodzi pierwszy z miłością do człowieka; zwrócenie się człowieka do Boga jest zawsze odpowiedzią. Człowiek nie szukałby Boga, gdyby Ten wcześniej go nie odnalazł jako pierwszy.
  2. Celem chrześcijańskiego życia modlitwy jest zjednoczenie z Bogiem (kontemplacja wlana tajemnic wiary) i do tego zjednoczenia człowiek dochodzi poprzez wierne praktykowanie modlitwy oraz ascezę. Każdy chrześcijanin jest powołany do zjednoczenia przebóstwiającego - jest to powszechne powołanie każdego, kto chce słuchać nauki Chrystusa. Do tego zjednoczenia dochodzi się drogą oczyszczeni, i oświecenia.
  3. Owocem autentycznego życia modlitwy jest miłość Boga, która jest nierozdzielna od miłości bliźniego (a także od miłości samego siebie).
  4. Życie wewnętrzne ma swoją dynamikę i podlega rozwojowi. Jeśli człowiek podejmuje wiernie łaskę modlitwy będzie ona rozwijać się w dwóch okresach: przedkontemplacyjnym, który jest niezbędnym przygotowaniem i w okresie kontemplacyjnym, który jest niejako docelowym sposobem obcowania z Bogiem (który to „sposób" zostanie przeniesiony w wieczność).
  5. Zły duch robi wszystko, aby chrześcijanie w ogóle nie byli świadomi swego powołania, albo by uznali się za niegodnych lub zbyt słabych, by do zjednoczenia dążyć.

Marcin Gajda

Marcin Gajda

Monika i Marcin Gajdowie o sobie:

Jesteśmy małżeństwem od 1991 roku. Mieszkamy z czwórką naszych dzieci (Pawłem, Miriam, Jakubem i Tymoteuszem) w Bolechowie - małej wsi pod Goleniowem koło Szczecina.

Prowadzimy działalność rekolekcyjną, konferencyjną i terapeutyczną. Od wielu lat pracujemy "z człowiekiem i dla człowieka" (pro homini). Szeroko pojmowana służba ludziom na styku psychologii i duchowości to nasza pasja, powołanie zawodowe i wielka przygoda życiowa.

Marcin - lekarz, magister nauk o rodzinie (wydział teologiczny), terapeuta chrześcijański, autor pieśni religijnych (m.in. „Pomódl się Miriam", „Wykrzykujcie Bogu", wydawanych przez Wspólnotę Miłości Ukrzyżowanej, obecnie nagrywa płyty solowe). 18 czerwca 2016 przyjął sakrament święceń w stopniu diakona.

Inne książki tego autora

stron: 55
format: 10,5 x 15
oprawa: miękka
ISBN: 9788393415700

A może zainteresują Cię także te książki lub płyty?

Prawo Murphy'ego mówi, że sprawy pozostawione samym sobie mają tendencję, aby zamieniać się ze złych na jeszcze gorsze.

Dlatego nie zwlekaj! Zainwestuj w dobrą książkę lub płytę i wykorzystaj zawarte w niej treści, a pchniesz swoje życie do przodu. Przejmij ster i kieruj swoje życie w dobrą stronę!

Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej

Sprawdź opinie innych kupujących!

Czy możesz zaufać naszej jakości? Możesz! Jestem o tym przekonany. Ale chcę, abyś i Ty był o tym przekonany.

Przeczytaj komentarze tych, którzy zostali naszymi Klientami. Zobacz opinie »

Radek Rudziński - właściciel księgarni religijnej Izajasz Radek Rudziński
właściciel

© 2009 - 2019 Księgarnia religijna Izajasz
ul. Rydza Śmigłego 62/82, 65-610 Zielona Góra